Święto Niepodległości
„Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! „
8 listopada w naszej klasie świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka.
Z tej okazji dzieci zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas.
Wspólnie cytowały wiersze patriotyczne: „Katechizm polskiego dziecka”, „Barwy ojczyste”, „Co to jest Polska”, „Polska”. Zapoznały się z wydarzeniem historycznym z dnia 11 listopada 1918 r., poznały postać Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz przypomniały sobie znaczenie symboli narodowych. Odśpiewały także hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego” pamiętając przy tym o zachowaniu należytej postawy. Dzieci zaśpiewały piosenkę „Polska”. Po zakończeniu części artystycznej dzieci obejrzały film Instytutu Pamięci Narodowej pt. „Polak Mały” oraz film pt. „Symbole narodowe”.
Wiemy, że nasze symbole narodowe traktujemy z szacunkiem i godnością.
Było dostojnie, wytwornie, spokojnie…Brawo mali Polacy!!! Jesteśmy z Was dumni!
Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej,
pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.
Dzień Postaci z Bajek
Bajka wędruje po świecie, dzisiaj do nas zawitała.
Drogie dzieci dobrze wiecie, że was bajka pokochała
5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.
Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło;)
Z tej okazji, 5 listopada dzieci z klasy O wyruszyły w podróż do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły! Dzieci przebrały się w bajkowe stroje. Wysłuchały fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawały ich tytuły. Przedszkolaki sprawnie wykonywały polecenia i odgadywały zagadki.
Mieliśmy także Gościa, do naszej klasy przyszła Babcia Ali Kochman i przeczytała „Czerwonego Kapturka”- było nam bardzo miło, serdecznie dziękujemy.
Na zakończenie dnia dzieci wykonały galerię najpiękniejszych postaci z bajek. Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych. Bajkowe spotkanie dało przedszkolakom wiele optymizmu i radości, a uśmiech na ich twarzach był najlepszym tego dowodem.
Wycieczka przedszkolaków do sali zabaw "Stacja zabaw"
W środę, 25.09.2024 r. dzieci z naszego przedszkola wyruszyły na wycieczkę do sali
zabaw „Stacja zabaw” w Pabianicach. Celem naszej wycieczki była integracja grup,
rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia
czasu. W sali zabaw przedszkolaki mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. z basenu z
tysiącem kulek, tuneli, zjeżdżać na zjeżdżalni, budować obiekty z klocków, wspinać się .
Zadowolone, nieco zmęczone, pełne wrażeń dzieci wróciły do przedszkola.
Powitanie Jesieni
23 września 2024 r. w naszym przedszkolu uroczyście powitaliśmy Panią Jesień.
Tego dnia w klasie 0 królowały kolory: brązowy, pomarańczowy, żółty, zielony i czerwony. Dzieci brały udział w zajęciach i zabawach o tematyce jesiennej, poprzez które zdobywały wiadomości o rozpoczynającej się porze roku. W związku z pojawieniem się jesieni zmienił się również wystrój naszej klasy. Pojawiły się dary jesieni: kolorowe liście, kasztany, żołędzie oraz piękne dekoracje. Dzieci stworzyły jesienne prace plastyczne wymagające dużo cierpliwości i precyzji.
Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień będzie: barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby.
Międzynarodowy Dzień Kropki
16 września obchodziliśmy w klasie „0” Międzynarodowy Dzień Kropki – święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy.
Wszystko zaczęło się od opowiastki pt. „The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci– Petera H. Reynoldsa. Zainspirowani filmem i „bohaterką dnia” stworzyliśmy kropkowe dzieła sztuki.
Mamy nadzieję, że wszyscy uwierzyli w swoje możliwości i odkryli najróżniejsze talenty.
Postawiliśmy w tym dniu dużo kropek. Zerówkowicze stworzyli jesienne prace plastyczne z wykorzystaniem kropek. A także z zaangażowaniem opowiadali i z odwagą prezentowali swoje umiejętności. Było kolorowo, radośnie i twórczo.
Taneczne zakończenie roku szkolnego w klasie 0
Spotkanie z alpakami
Dzień Patrona szkoły w klasie 0
W dniu 12.06.2024 r. w naszej szkole, miał miejsce Dzień Patrona. Tego dnia także dzieci z klasy 0 wzięły udział we wcześniej zaplanowanych i wyjątkowych zajęciach.Koordynatorem Dnia Patrona była p. B. Rybak. Celem zajęć było przybliżenie postaci Kornela Makuszyńskiego oraz propagowanie jego radosnej twórczości. Plan zajęć przewidywał zadania wykonywane przez poszczególne klasy w salach lekcyjnych.Dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej, święto patrona uczciły „podróżując” z Koziołkiem Matołkiem, uczennice z klasy 8 przybliżyły im przygody Koziołka czytając fragmenty książki.Zerówkowicze przebrały się za bohaterów z książek K. Makuszyńskiego. Pojawiły się Koziołki, Basie, Ewa, Małpka Fiki – Miki, Smok Wawelski.Zwieńczeniem zajęć było narysowanie portretu Matołka.
Przedszkolaki zapoznały się z postacią Kornela Makuszyńskiego, obejrzały prezentację na temat życia i twórczości Kornela Makuszyńskiego, ze szczególnym uwzględnieniem literatury dla najmłodszych dzieci. Zapoznały się z książkami patrona oraz omówiły postać Koziołka Matołka.
Calineczka dla Mamy i Taty
W piątek 7.06.2024 r. uczniowie klasy 0 przenieśli Rodziców w świat baśni. Opowiedzieli o maleńkiej dziewczynce narodzonej z nasionka.
Calineczka, bo właśnie tak miała na imię bohaterka, wiodła szczęśliwe życie ze swoją mamą do czasu, gdy została porwana przez pewną ropuchę poszukującą żony dla swojego syna. To wydarzenie rozpoczęło długą podróż dziewczynki w poszukiwaniu własnego miejsca w świecie. Spotkała motylka, raczka, żuczka, pająka, uczynną myszkę i kreta, który chciał zostać jej mężem. Na szczęście w odpowiednim momencie zjawiła się jaskółka i zaniosła Calineczkę do krainy elfów, gdzie spotkała króla Elfów. Tam na pewno jest szczęśliwa..
Losy Calineczki układają się w opowieści o poszukiwaniu przyjaźni i miłości, o potrzebie niesienia pomocy potrzebującym, wzajemnym szacunku, oraz wrażliwości na cierpienie innych .
Zerówkowicze wcielili się w role różnych postaci i wystąpili w bajkowych kostiumach, zagrali naprawdę pięknie. Dopełnieniem inscenizacji była barwna, wiosenna dekoracja.
Przedstawienie w wykonaniu dzieci zostało nagrodzone dużymi brawami. Po przedstawieniu dzieci pięknie zaśpiewały i wręczyły rodzicom upominki.
Pokaz mody patriotycznej w klasie 0
30 kwietnia odbył się pokaz mody patriotycznej, w którym wzięły udział dzieci z naszej grupy. Przedszkolaki ubrane w stroje w barwach narodowych, ludowe lub inne, nawiązujące w swojej estetyce do polskiej kultury lub historii, zaprezentowały się na biało-czerwonym wybiegu. Wydarzenie to było bardzo ekscytujące dla dzieci i sprawiło im wiele radości. Wydarzenie to było także możliwością zapoznania się symbolami Polski ale także z pracą modelki, modela, czy fotografa.
Na zakończenie pokazu dzieci otrzymały dyplomy prawdziwych patriotów. Te, które wyróżniały się swoim strojem otrzymały upominek książkowy.
Mama Emilki upiekła przepyszne ciasteczka biało-czerwone.
Dzieci wykonały prace plastyczne nawiązujące do świąt majowych.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za aktywne włączenie się do tej akcji poprzez przygotowanie pięknych strojów.
Wiosna już a Wielkanoc tuż, tuż…
Przed nami Wielkanoc – czas, który w przedszkolu zawsze jest bardzo kolorowy ze względu na pisanki, kurczaczki, zajączki, które wykonywaliśmy na zajęciach. Wiosna zaczęła się nam bardzo pracowicie. Pojawiły się u nas pierwsze wiosenne bratki. Dzieci z zaangażowaniem tworzyły wiosenne prace plastyczne.
Odwiedziny Nali
12 marca odwiedziła nas nasza Pani logopeda, terapeuta Pani Beata Mróz ze swoim psem Nalą w ramach zajęć dogoterapii. Zajęcia z Nalą są zawsze bardzo atrakcyjne i zachęcają wszystkie dzieci do aktywnego udziału.Dzisiaj Nala pomagała nam ćwiczyć koncentrację uwagi, rozwijać motorykę, zdolności percepcyjne. Dzieci przeplatały sznureczki, grały w gry zręcznościowe i składały różne układanki. Zerowkowicze mogły także nakarmić psa kryjąc karmę w macie.Kontakt z psem zawsze wywołuje w dzieciach pozytywne emocje. To był miło spędzony czas.
Światowy Dzień Logopedy
Dzień 6 marca jest szczególnym świętem dla logopedów w całej Europie. To moment, w którym celebrowana jest praca tych specjalistów, którzy zajmują się diagnozowaniem i terapią zaburzeń mowy
Europejski Dzień Logopedy stanowi okazję do podkreślenia znaczenia logopedii dla rozwoju mowy i komunikacji.
Logopeda to specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem, terapią, oraz profilaktyką zaburzeń mowy i komunikacji. Jego praca ma na celu poprawę płynności, artykulacji, zrozumiałości, a także rozwój umiejętności komunikacyjnych u osób w różnym wieku. Logopedzi pracują zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi, którzy mogą borykać się z różnego rodzaju trudnościami w mówieniu, rozumieniu mowy, czy też zaburzeniami języka pisanego.
Z okazji tego święta dzieciom z klasy 0 również został przybliżony temat zawodu logopedy. Odwiedziliśmy naszego logopedę szkolnego i zapoznaliśmy się z różnymi sprzętami potrzebnymi do terapii. Było bardzo fajnie, dzieci były pod wielkim wrażeniem.
W naszej szkole logopedą jest Pani Beata Mróz. Pani Beata prowadzi ćwiczenia logopedyczne w sposób bardzo atrakcyjny, stosując głównie zabawy językowe. Dużo dzieci z naszej klasy przychodzi na terapię. Dzieci mają kolorowe zeszyty, do których Pani Beata wkleja różne ciekawe zadania do powtórzenia w domu.
Tajemnice Ziemi i Wszechświata
W ostatnich dwóch tygodniach było u nas wybuchowo i kosmicznie z racji tematów, które omawialiśmy. Kosmos kojarzy nam się z tajemnicą, pięknem i niezbadanym terenem pełnym zagadek i nowych odkryć, a podziwiając potęgę wulkanów, trudno jest wyzbyć się uczucia niepokoju, przeplatającego się z emocjonującym dreszczykiem. Podczas zajęć plastyczno – technicznych dzieci wykonały piękne wulkany i wystrzałowe kosmosy.
Walentynki
Walentynki – czyli jedno z najprzyjemniejszych świąt w ciągu roku! I to nie tylko dla zakochanych, bo walentynki to również idealna okazja, by celebrować przyjaźń i zwykłą sympatię do siebie nawzajem!
14 lutego w klasie 0 obchodziliśmy, jak co roku walentynki. W tym dniu dzieci ubrały się na czerwono, a dzień przepełniony był atrakcjami oraz pogadankami na temat znaczenia miłości i przyjaźni w naszym życiu.
Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z Walentynkami, m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, kodowały. Poznały także tradycje walentynkowe, dowiedziały się jak ważne jest okazywanie uczuć przyjaźni i sympatii. Wyklejały, rysowały i kolorowały serduszka, wykonywały laurki i prace plastyczne, by następnie wręczyć je jako walentynkę swoim kolegom i koleżankom. Nie zabrakło również wspólnych tańców przy dźwiękach najpiękniejszych miłosnych piosenek.
Dzień upłynął nam wszystkim w bardzo miłej atmosferze!
Występ artystyczny Dzień Babci i Dziadka – 26 stycznia 2024 r.
„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa
”…Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego przedszkola gościła swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.
Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Zerówki.Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w
specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym.
Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość.
W przepięknej sercowej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.To była naprawdę wyjątkowa uroczystość,
pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.
Zabawa karnawałowa
25 stycznia 2024 r. na sali gimnastycznej odbyła się zabawa karnawałowa. Dzieci zachwycone były wspaniałym oświetleniem i repertuarem muzycznym, wszyscy tańczyli i dobre się bawili. Było mnóstwo zabaw z konkursami i nagrodami. Niesamowite były też bańki mydlane i sztuczny dym. Dodatkowo podczas balu dzieci miały wykonaną sesję zdjęciową w pięknej karnawałowej scenerii.
Konkurs recytatorski „Wiersze Kubusia Puchatka”
Konkurs recytatorski zorganizowany został 18 stycznia 2024 r. przez logopedę szkolnego Beatę Mróz i wychowawcę klasy 0, Sylwię Marszyńską. Przeznaczony był dla zerówkowiczów, a celem było rozbudzanie wrażliwości na piękno kultury żywego słowa wśród dzieci i upowszechnianie go. Reprezentanci dzielnie walczyli prezentując swoje umiejętności recytatorskie. Nie było łatwo!
Tym bardziej jest nam niezmiernie miło poinformować, że wszystkie dzieci odniosły sukcesy. Wiersze o Kubusiu Puchatku przypomniały jury o swoim dzieciństwie, a także widownia świetnie się bawiła. Niepozorny miś o bardzo małym rozumku zjednał sobie dzieci i dorosłych przecież na całym świecie.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Czas spędzony z literaturą dziecięcą to piękny czas, czas pełen przygód i niesamowitych przeżyć. Zachęcamy Was zatem czytajcie, recytujcie, ćwiczcie pamięć. Warto!
Wybór laureatów konkursu był niezwykle trudny:
1 miejsce: Stanisław Skonieczko
2 miejsce: Emilia Kędzia
3 miejsce: Dawid Subczyński
Wyróżnienia: Adrianna Pluta i Oliwia Bednarkiewicz
Każdy uczestnik otrzymał dyplom i upominek.
Wigilia klasowa i wizyta mikołaja
23 grudnia 2023 r. zapanował w klasie 0 świąteczny nastrój. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem, składanie sobie świątecznych życzeń i pojawienie się długo oczekiwanego gościa – był to ,,prawdziwy” św. Mikołaj.Najpierw usłyszeliśmy dzwoneczki pomocników- reniferów, potem donośne „hou, hou, hou” i pojawił się on- nasz ukochany św. Mikołaj!
Cała sala powitała go głośnymi oklaskami. Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach zerówkowiczów. Podczas spotkania Mikołaj życzył wszystkim dzieciom zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Obiecał, że powróci do nas za rok. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi prezentami i prosił, aby były grzeczne przez cały rok. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem.
Warsztaty lizakowe „Ale Carmel”
Warsztaty lizakowe to kreatywne zajęcia dla osób w każdym wieku. Zapewniają niepowtarzalną możliwość przeniesienia się do krainy marzeń i wykonania słodkości uwielbianej przez wszystkich. 8 grudnia podczas zajęć dzieci samodzielnie zrobiły lizaki na patyku, tym razem wykonały choinkę i mikołaja na święta Bożego Narodzenia.
Mikołajki
„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”
Mimo siarczystego mrozu od rana w naszej szkole rozbrzmiewała świąteczna muzyka, na sali gimnastycznej były elfy, śnieżki, mikołaj. To klasa 7 a przygotowała dla wszystkich dzieci przedstawienie świąteczne. Dostaliśmy też słodkie upominki ufundowane od Rady Rodziców.
W naszej klasie było dzisiaj czerwono, pisaliśmy listy do Mikołaja i samodzielnie malowaliśmy jego portret aż w końcu nas odwiedził. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!
Dzień Misia
25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci i najmilsza przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W naszym przedszkolu wszystkie grupy uczciły to święto śpiewem i różnymi zabawami związanymi z pluszowym misiem.
Otóż pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka. Ponadczasowość pluszowych misiów sprawiła, że bajki w których w roli głównej występują misie są chętnie oglądane przez kolejne pokolenia dzieci. Sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Nic dziwnego, że pluszowe misie z dzieciństwa często towarzyszą nam również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki uświetniające różne miejsca czy wydarzenia.
Zerówkowicze z tej okazji wykonały prace plastyczne rysowały, malowały, wyklejały swojego ulubionego pluszowego misia. Wykonały opaski misiowe, puzzle i rozwiązywały misiowe zagadki. W czasie spotkania z misiami nie zabrakło wspólnych zabaw muzyczno – ruchowych przy piosenkach „Dwa misie”, „Niedźwiadek” i „Jadą misie”. Zaśpiewaliśmy misiom 100 lat. Ten dzień przebiegał w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, a uczestnikom sprawił wiele radości i dostarczył miłych wrażeń.
Święto Niepodległości
11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze Święto Narodowe – Święto Niepodległości.
10 listopada zerówkowicze słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz okazały miłość do Ojczyzny. Dzieci wykonały kotyliony i prace plastyczne.
Bal jesieni
W naszym przedszkolu tradycją stało się organizowanie Balu Jesieni dla przedszkolaków. Z okazji imprezy przedszkolaki przyszły tego dnia do przedszkola ubrane w stroje i przebrania o tematyce jesiennej, które z dumą i uśmiechem na ustach prezentowały swoim rówieśnikom. Wspólnie bawiły się liski, sówka, wilki, muchomorek, dynie, jesienny ogrodnik, wróżki i jesienne panie. Śpiewając i tańcząc przy piosenkach o tematyce jesiennej. Jednym słowem przedszkole mieniło się wszystkimi kolorami jesieni. Oprócz tańców dzieci aktywnie uczestniczyły w różnorodnych zabawach:, wspólnie rozwiązywały zagadki i uczestniczyły w konkursach o jesieni. Mali, jesienni przebierańcy bawili się doskonale, czego dowodem były uśmiechy na ich twarzach. Dziękujemy za pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Dzień Kropki
W tym roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, który wypada 15 września. Jest to święto kreatywności, odwagi i świetnej zabawy. Dzieci poznały historię dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Następnie dzieci odkrywały swoje talenty tworząc własne dzieła sztuki, było mnóstwo gier i zabaw z kropką.
W tym dniu dostrzegliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt nie zwracał na nie uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Powstały też kropkowe. Tego dnia wszyscy w przedszkolu mieli na sobie ubrania, bądź jego elementy w kropki. Kreatywność dzieci i rodziców przeszła nasze oczekiwania.
Dzień Mamy i Taty – przedstawienie: „Czerwony Kapturek”
Przedstawienia teatralne budzą zawsze duże emocje wśród dzieci. Wymagają od nich zaangażowania, nauki tekstu, właściwej wymowy i nienagannej dykcji, a także umiejętności wcielania się w role. To wszystko łączy się z ekscytacją towarzyszącą przebieraniu się w sceniczne kostiumy..
6 czerwca 2023 r. w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne w wykonaniu zerówkowiczów, którzy zaprezentowali inscenizację pt. „Czerwony Kapturek”. Odbiorcami bajki byli rodzice. Każde dziecko starannie przygotowało się do swojej roli. Doskonale przygotowana scenografia i kostiumy idealnie odzwierciedliły klimat przedstawionej bajki. W ,,Czerwonym Kapturku” zostają ukazane skutki nieodpowiedniego zachowania dziewczynki i tym samym morał bajki jest taki: „Zawsze trzeba słuchać dorosłych”. Ale jak to w bajkach bywa wszystko dobrze się skończyło. Po przedstawieniu dzieci pięknie zaśpiewały i wręczyły rodzicom upominki.
Wszystkim aktorom biorącym udział w przedstawieniu serdecznie dziękujemy.